Филип и Звезда губят след продължение

Фили и Звезда загубиха (сн. Adriatic League)
14-10-2009 15:02

Българският национал Филип Виденов и неговият нов отбор, Цървена звезда, претърпяха втора поредна загуба в Адриатическата лига. Този път звездашите бяха победени от ФМП Железник след продължение. Отборът известен с това, че има една от най-добрите школи в Сърбия, спечели оспорвания двубой с 85-81.

Самата среща бе равностойна през повечето време, като все пак Звезда водеше с малко в началото. В един момент авансът на тима достигна 11 точки, 31-20 в 15-та минута. Бързо обаче домакините от ФМП намалиха пасива си и в края на полувремето изоставаха с едва три точки.

През второто полувреме Железник изравни резултата и играта и двата отбора се захапаха здраво чак до самия край. Тройка за ФМП изравни при 68-68 01.20 преди края, но в последните секунди и двата отбора не успяха да вкарат и се стигна до продължение. В него домакините бяха по-концентрирани и успяха да отбележат цели 17 точки срещу 13 за противника и се поздравиха с успеха.

Филип Виденов игра 35 минути, но бе далеч от най-добрите си представяние. Стрелбата определено не му вървеше, като успя едва веднъж в седемте си опита от близко и средно разстояние, и само веднъж от осемте си опита от тройката. В крайна сметка той завърши с 8 точки, 4 асистенции и 3 борби. Най-резултатен в мача пък стана неговият съотборник Владимир Щимац с 18 точки, а за победителите Мирослав Радулица отбеляза 17.