Евроинс Черно Море с първа победа през новия сезон

Ерик Уеб срещу Вукшан Гагович
14-10-2009 20:43

Евроинс Черно Море започна с победа участието си в Еврохолд Балканска лига. Днес варненци се справиха със съпротивата на сръбския Металац Валево. Пред 1000 човека в зала "Конгресна" българският отбор спечели с 85-73 първата си среща от група А на турнира.

Сърбите оказаха сериозна съпротива през първата част. В началото варненци не успяха да установят контрол върху мача, а гостите играеха добре и поведоха с 21-17 след първите десет минути. Още през втората част нещата си дойдоха на мястото. Черно Море заигра по-силно в защита и обърна резултата. Варненци поведоха и задържаха преднината си до края на първото полувреме, което завърши 36-30 в тяхна полза.

Срещата бе решена през третата част. През нея играта на Черно Море в нападение вървеше и това се отрази положително на резултата. Силната серия на домакините им позволи да поведат с 19 точки преднина преди последната част. В нея варненци играха малко по-отпуснато и позволиха на гостите да намалят разликата. В края на мача тя стигна до 12 точки, но важното бе, че Евроинс Черно Море стартира с победа сезона и зарадва своите фенове.

Американецът Ерик Уеб изигра силен мач и показа, че ще е сред най-добрите играчи в България този сезон. Той завърши с 24 точки, 8 борби и 6 асистенции, които заличават 6-те грешки, които направи. Друго ново попълнение - Павелс Веселовс реализила 15 точки, а младият Тихомир Желев се отчете с 11.

За сърбите Драгомир Мароевич завърши мача с 22 точки и 13 борби, а Марко Любоевич добави 14 и 8.

В следващия кръг на 10 ноември Евроинс Черно Море ще гостува на румънския Газ Метан.