Пини и Макаби започнаха с победа

Макаби спечели (сн. one.co.il)
16-10-2009 09:12

Пини Гершон и Макаби Тел Авив  откриха редовния сезон в Евролигата с победа у дома. Израелският гранд победи Унион Олимпия с 85-65 пред 11 000 зрители в препълнената "Нокия Арена". Преди мача бе отдадена чест и на почетния президент на клуба Шимон Мизрахи, по случай започването на 40-тия му сезон начело на клуба. Макаби контролираше двубоя от началото до края и показа, че има добър потенциал през този сезон.

Мачей Лампе отбеляза първия кош в мача, но Олимпия изравни веднага. Срещата продължи да е равностойна, но след средата на частта и силна игра на Алън Андерсън и Стефан Ласме домакините дръпнаха с 15-7. Андрю Вишневски отбеляза тройка и кош и резултата стана 20-10 след първите десет минути. Макаби продължи с добрата си игра и през втората част, а Андерсън бележеше кош след кош. Силната му игра увеличи аванса на домакините до 14 точки. Словенците намалиха с малко пасива си, но до края на полувремето Макаби запази добър аванс - 12 точки.

През третата част Олимпия намали до 43-36, но домакините не позволиха повече на гостите си. Те отново поведоха с 14 точки, а в края на частта резултата бе 55-45. Още в първите минути на последната част Макаби реши двубоя. Тимът започна със серия от 11-0, преди Урош Слокар да прекъсне негативната серия за словенците, но за повече вече бе късно. Бавчич отбеляза тройка, но Андерсън взриви с публиката със забивка, с което на практика подпечата успеха на тима си.

Андерсън стана най-резултатен в мача със своите 25 точки. Вишневски добави 19, а Дорон Пъркинс 10.

За гостите Мат Уелш отбеляза 18 точки, Сани Бечирович 13, а Един Бавчич 11.