Монтана 2003 започна с убедителна победа

Монтана 2003 (сн. bkmontana.net)
18-10-2009 01:49

Носителят на купата на България от миналия сезон Монтана 2003 започна шампионата в женската НБЛ с убедителна победа от 46 точки разлика. Възпитаничките на Славко Димитров надиграха с 90-44 Славия и дадоха заявка, че ще бъдат фактор в женския ни баскетбол и през този сезон. Всъщност от миналогодишния тим липсва единствено Вера Перостийска, но пък за сметка на това Монтана 2003 привлече друга състезателка на тази позиция – Агнеса Дойчинова. Тя в момента е контузена и ще отсъства за известен период от време, но това не попречи на останалите момичета да направят шоу за местните фенове и победят с убедителна разлика съперника си в първия кръг от шампионата.

Монтана 2003 имаше тотално превъзходство по време на целия мач над подмладения тим на Славия и реши двубоя още в неговото начало. След като поведоха с 6 точки за една четвърт, баскетболистките на Монтана увеличиха аванса си на полувремето до 18, а веднага след почивката разликата стана неконтролируема. Славистките се загубиха през второто полувреме и така и не показаха онази игра, която гледахме преди седмица в столичната зала „Христо Ботев” по време на квалификациите за попълване на НБЛ.

Две баскетболистки на Монтана 2003 завършиха с коефициент 27 – Зоя Станоева и Румяна Николовска. Те вкараха съответно 25 и 23 точки, а Николовска грабна и 12 борби. Станоева хвана 5 топки, подаде 3 асистенции и отне 3 топки без да сбърка нито един път. Цветомила Петрова завърши с дабъл дабъл – 19 точки и 10 борби.

За Славия добре игра Стефка Николова – 16 точки и 5 борби, както и Теодора Григорова – 12 точки и също толкова овладени топки.

За отбора на Славия положението не става никак по-леко другата седмица. Тогава в София ще гостува шампионът Лукойл Нефтохимик, а срещата е в събота от 17.00 часа. Монтана 2003 пък ще гостува по същото време в Перник на Миньор в едно от дербитата на втория кръг в НБЛ.