Шампионките тръгнаха с успех

Лукойл Нефтохимик обърна Берое 07
18-10-2009 20:18 | Любомир Нешев

Шампионките на България Лукойл Нефтохимик започнаха с победа защитата на титлата си. Днес в първия кръг от женската баскетболна лига бургазлийки се наложиха у дома над Берое 07. След едно равностойно първо полувреме домакините успяха да установят надмощие през второто и в крайна сметка да спечелят с 85-66.

Началото на двубоя бе за Лукойл. Играта на гостите не вървеше никак в първите минути и домакините успяха да поведат с 12-2 и 15-4. До края на първата част тази преднина се запази и тя завърши 22-13. Веднага след това обаче старозагорки се посъбудиха и показаха, че имат потенциал. Те заиграха по-добре и започнаха да стопяват преднината на съперника си. Така в средата на втората част резултатът бе изравнен за 30-30. До края на полувремето нито един от двата отбора не успя да се откъсне и то завърши 44-43 за Лукойл Нефтохимик.

Добрата игра на гостите продължи и след почивката, когато те успяха да поведат за първи път в мача и дори взеха аванс от 5 точки. След това обаче домакините отбелязаха 9 поредни точки и отново излязоха напред. Те дори увеличиха преднината си до 11 точки, а преди последната част бе 8, 65-57. През нея авансът на Лукойл продължи да расте и още в първите минути стана ясно, че нов обрат няма да има. В един момент разликата дори стигна 23 точки, а в края на двубоя бе намалена до 19.

Фрида Айли стана най-резултатна за успеха на домакините с 29 точки. Трейси Едуардс добави 23, а Татяна Лихтарович направи дабъл дабъл - 22 точки и 12 борби.

За гостенките от Стара Загора с 18 точки и 11 борби завърши Нели Пашева, 14 отбеляза Анна Римпова, а Петя Джамбазка вкара 12.

В следващия кръг Лукойл Нефтохимик ще гостува в София на отбора на Славия, а Берое 07 ще има трудно домакинство срещу вицешампиона Дунав Еконт.