Ударно начало за Дунав 2007

Костов с коефициент 35 (сн. BulgarianBasket.com)
18-10-2009 21:48

Дунав 2007 започна по убедителен начин шампионата в А група. Русенци се справиха без проблеми с гостуващия Чавдар Троян. За гостите това бе дебют, но той не бе особено успешен, тъй като те загубиха със 121-87.

Победата за Дунав 2007 бе осигурена през първото полувреме. Русенци започнаха силно двубоя и силната им игра в нападение им позволи да поведат с голяма разлика още след първата част. Тя завърши при резултат 35-14 и още в този момент домакините си подсигуриха успеха. През втората част той вече се затвърди окончателно. Силната игра в нападение продължи и през вторите и те увеличиха преднината си с още 12 точки.

След почивката русенци заиграха малко по-отпуснато и гостите се възползваха от това и намалиха изоставането си със седем точки след третата част. В следващата обаче дунавци възстановиха преднината си и в крайна сметка започнаха първенството по категоричен начин.

Калоян Костов стана най-резултатен със своите 29 точки - 7 тройки, Ивайло Касабов добави 26 и 11 асистенции, а Владимир Николов завърши с 22 точки и 14 борби.

За гостите от Троян Христо Ангелов приключи двубоя с 21 точки, а Петър Христов със 17.
Следващата седмица Дунав 2007 ще гостува в София на НСА, докато Чавдар Троян е домакин на Видабаскет.