Отличен Деян Иванов за победа на Монтегранаро

Деян Иванов (сн. Sutorbasket.it)
19-10-2009 12:00

Българският национал Деян Иванов изигра силен мач е бе в основата на първия успех на своя отбор в италианската Серия А 1. В един оспорван и равностоен двубой Монтегранаро успя да се наложи над Пепси Казерта у дома с 86-84.

Домакините опитаха да се откъснат напред през първата част и донякъде успяха благодарение на 11-те грешки на гостите. Това позволи на Монтегранаро да поведе с 10 точки, а преднината им се запази до третата част. Тогава започна гонитбата в резултата, а минута преди края на мача домакините водеха с 3 точки. 39 секунди преди края гостите изравниха за 84 -84. Последва грешка от домакините, които не вкараха топката в игра за пет секунди, но гостите не се възползваха от това и сгрешиха нападението си. Така последната атака бе за домакините и 4 секунди преди края Антонио Маестранци отбеляза, с което донесе успеха на своя отбор.

Деян Иванов игра 25 минути и бе един от най-добрите за Монтегранаро. Той завърши втори по резултатност в отбора с 14 точки и добави и 7 борби. Най-много пък вкара Робърт Хайт - 25.

Американците с български паспорти Ърл Роуланд и Ибрахим Джабер също играха в този кръг. За тяхно съжаление обаче и двамата претърпяха загуби.

Отборът на Роуланд, Ваноли Кремона, загуби в драма у дома със 103-104 от Канту след продължение. Американецът бе на терена цели 41 минути и завърши с 21 точки, 6 борби и 3 откраднати топки.

Джабер и неговият Лотоматика пък паднаха като гости от Бенетон с 92-85. Иби обаче изигра страхотен мач и завърши с най-висок коефицент от всички играчи в целия кръг. Той вкара 32 точки, открадна 8 топки и направи 3 асистенции, но това не се оказа достатъчно за отбора му.