Барса разби Фенербахче като гост

Соломон стреля през Ндонг
21-10-2009 23:21

Регал Барселона изпрати послание до всички отбори в група А като разгроми Фенербахче Юлкер с 59-82 в Истанбул. Барса преодоля един тежък противник и среща Цибона Загреб у дома следващата седмица. В същото време Фенерите трябва да се съвземат веднага, тъй като гостуват на ASVEL Вильорбан в Лион в сряда.

Днес Пийт Микъл бе най-резултатен за победителите с 26 точки, а Рики Рубио завърши с 9 точки и 9 асистенции. Всички 11 играчи на Барселона, които взеха участие в мача отбелязаха поне една точка. Уили Соломон отбеляза 16 за домакините, Огуз Саваш 11, а Лин Гриър 10.

Фенербахче поведе с 5-2 в началото, но това бе последната преднина за тима. Последва серия от 12-0 за Барса, след която тимът не бе догонващ до края на мача. Испанците постоянно увеличаваха аванса си, 11-19 след първата част, 21-38 на полувремето, а третата част завърши със серия от 1-16 за гостите за резултат 38-62 и победата им вече бе осигурена.