Дунав взе дербито срещу Берое 07

Дунав Еконт (сн. BulgarianBasket.com)
24-10-2009 22:18 | Желязко Динев

Баскетболистките на Берое 07 допуснаха второ поредно поражение от началото на сезона в елитната дивизия, след като в много интригуващ двубой отстъпиха със 72-77 от вицешампиона Дунав Еконт Експрес в общинската спортна зала в Стара Загора.
След втория кръг от Националната баскетболна лига пък гостите от крайдунавския град вече са с 2 победи и заедно с ″Лукойл Нефтохимик″ и ″Монтана 2003″ са начело в класирането.

Мачът започна доста напрегнато и до 5-ата минута двата тима си бяха вкарали едва по 5 точки. Оттук до края на частта съперниците на няколко пъти си сменяха водачествтото в резулата и в крайна сметка русенки се оттеглиха с аванс от 18:16 преди началото на втората четвърт. През нея заралийки дръпнаха с 28:24, но след поредица от странни реферски решения на Младен Субашиев момичетата на Георги Божков успяха да изравнят и на свой ред да дръпнат с 4 точки – 38:34. В заключителните мигове на полувремето ″зелено-белите″ обаче включиха на по-горна предавка и след 20 минути на таблото светеше 39:38 в тяхна полза.

Третата част започна с бърз кош на Ани Римпова за ″Берое 07″, но последва силна серия за ″Дунав Еконт Експрес″ от 18:5 и това им осигурни преднина от 56:45, което бе и най-голямата в целия двубой. Старозагорки пак намериха сили у себе си отново сведоха пасива преди решителната четвърт на 58:61.

В последните 10 минути по-големият опит на гостенките и късметът, който ги покри в 2-3 ситуации, се оказаха решаващи и те си тръгнаха от града на липите с ценния успех.
Най-полезна за победителките беше Даниела Петева с 19 точки, 5 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки. Христина Минкова добави 10 точки за успеха на ″Дунав″, а двете американки в състава от Русе – Шаръл Алън и Даниел Бъргин, завършиха съответно с 13 и 11.

За ″Берое 07″ също 4 състезателки записаха двуцифрен точков актив. Ани Римпова и Ралица Нанева се отчетоха с по 16 точки, Златина Калоферова вкара 13, а Петя Джамбазка бе близо до ″дабъл-дабъл″, след като към 14-те си точки добави и 9 борби.

В следващия кръг ″Берое 07″ гостува на ″Монтана 2003″, а ″Дунав″ посреща шампионките от ″Лукойл″.