Втора победа за Дунав 2007

Ивайло Касабов (сн. BulgarianBasket.com)
25-10-2009 20:29

Отборът на Дунав 2007 записа втори пореден успех в мъжката А група. След разгромът срещу Чавдар Троян миналата седмица, днес русенци се справиха като гост с отбора на НСА с резултат 67-57.

В първите минути срещата бе равностойно, но постепенно русенци започнаха да налагат надмощие и дори поведоха с 10 точки. Те успяха да запазят тази разлика и до края на първата част, която завърши 11-21. През втората част гостите дори увеличиха преднината си до 17 точки, но в продължение на около 5 минути не успяха да отбележат кош и НСА почна да намалява пасива си. Така серията от 15-2 в последните шест минута на полувремето доведе резултата до 32-36 в края му.

След почивката обратът стана пълен, тъй като НСА успя да поведе. Това обаче стана веднъж и бе за кратко при 40-39. След това резултатът бе изравнен при 42-42, но 7 поредни точки на гостите им дадоха нова преднина. Все пак до края на третата част домакините успяха да намалят до 3 и оставиха интригата за накрая. До първите четири минути на последната част разликата бе едва две точки в полза на гостите. В последните шест минути на мача обаче домакините отбелязаха едва две точки срещу 10 за гостите и съответно загубиха.

Калоян Костов от Дунав 2007 стана най-резултатен в мача с 21 точки, а освен това добави и 20 борби. Ивайло Касабов завърши с 20 точки и 9 борби, а Владимир Николов направи дабъл дабъл - 15 точки и 10 борби.

За домакините Дамян Диков вкара най-много - 13 точки, а Радослав Колев пък направи дабъл дабъл - 11 точки и също толкова борби.

В следващия кръг Дунав 2007 ще домакинства на Овергаз, докато НСА пътува до Видин за мач с Видабаскет.