Седми успех за Виденов в Адриатическата лига


Седми успех за Виденов в Адриатическата лига
Цървена звезда се справи с ФМП (Adriatic League)
10-01-2010 11:36

Филип Виденов игра 24 минути и половина при победата на Цървена звезда над ФМП Железник в 15-тия си мач от Адриатическата лига за този сезон. Българският национал вкара 8 точки без да сбърка в стрелбите си за от близко и средно разстояние, а освен това добави 3 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за успеха с 87-73. Това бе едва седма победа за Цървена звезда, което ги нарежда на осмото място в лигата. Срещата се игра пред 5500 зрители в зала "Пионир" в сръбската столица.
 
Оливер Стевич бе най-резултатен за победителите с 13 точки, а Тадия Драгичевич добави 10. От всички използвани състезатели цели 11 се разписаха за „звездашите”. Коефициента на Виденов бе един от най-добрите за неговия тим.
 
По-късно днес е голямото дерби на Адриатичексата лига в този кръг. В Загреб един срещу друг се противопоставят Цибона и Партизан, двата отбора на първите две места във временното класиране.
 
Следващата седмица Филип Виденов гостува на КК Загреб в едноименния хърватски град. Преди това обаче Цървена звезда ще бъде домакин на Бенетон Тревизо в последния кръг от груповата фаза на турнира Еврокъп. Отборът на Филип е сигурен за своето участие напред, но победа над Бенетон ще им осигури и първото място в групата.

Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи