Арън Харпър – MVP на сезона в НБЛ


Арън Харпър – MVP на сезона в НБЛ
Арън Харпър (сн. Bulgarianbasket.com)
01-05-2010 09:51

Арън Харпър е най-полезният играч в редовния сезон на Националната баскетболна лига. След като бяха изиграни всички срещи от 28-те кръга, стана ясно, че американецът има най-висок среден коефициент на мач. Полезността на Харпър е средно 21.0 във всеки от 28-те мача, в които той взе участие. Той я постигна благодарение на показатели от 22.1 точки, 4.8 борби, 3.2 асистенции и 2.0 откраднати топки на среща. Така след изключително силно представяне на българските терени, американецът заслужено получава званието Най-полезен състезател.

На втора позиция в класацията е Перо Антич от тима на Лукойл Академик. Македонецът бе на паркета в 18 от срещите на тима си, а средният му коефициентът бе 20.6 пункта за всяка от тях. През сезона той реализираше средно по 16.4 точки, 9.6 борби, 2.1 асистенции и 1.2 откраднати топки и бе в основата на успеха в много от срещите на „студентите”.

На трето място е Брус Браун от отбора на Черноморец. Американският център имаше доста добри изяви за бургазлии  в подкошието и бе ценна част от тяхната петица. Средният му коефициент на полезност за 18-те срещи, в които игра, е 20.2. Той го постигна благодарение на 16.6 точки, 8.7 борби и 1.4 блока на мач.

Четвърти е Доналд Коул от Левски. Той и най-полезният Харпър се сработиха и играеха много добър баскетбол, като по този начин бързо станаха любимци на „сините” фенове. Средната полезност на Коул за среща е 19.6 пункта. С 19.0 точки, 5.4 борби и 1.8 асистенции средно за 28 мача той намира място сред най-добрите петима през сезона.

Единственият българин в Топ 5 заема и последната пета позиция. Това е гардът на Балкан Йордан Бозов. Той направи добър сезон с ботевградчани, които завършиха на трето място в редовния сезон, а Бозов имаше голяма заслуга за това. Със 17.6 точки, 5.1 борби, 3.3 асистенции и 1.5 откраднати топки на среща неговият среден коефициент е 18.8 и така се оформя петицата на най-добрите играчи в редовния сезон на НБЛ.

Следващите петима баскетболисти в класацията по коефициент са Уили Дийн от Лукойл Академик с коефициент 17.4, Стефан Георгиев от Левски със 17.3 пункта на среща, Травис Питърсън от Рилски спортист със 17.1, Атанас Радев от Балкан със 17.0 и Хрисимир Димитров от Евроинс Черно море с 16.5 пункта на мач.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА В НБЛ - МЪЖЕ 
 
ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ НБЛ – МЪЖЕ, СЕЗОН 2009/10
  
ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ НБЛ – МЪЖЕ, СЕЗОН 2009/10
  
КЛАСИРАНЕ ПО ДАБЪЛ ДАБЪЛ В НБЛ - МЪЖЕ



Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи