Рилски спортист (14) с първа победа


Рилски спортист (14) с първа победа
(сн. BulgarianBasket.com)
15-06-2010 23:06

В днешния ден се изиграха срещите от втория кръг на финалите за момчета до 14 години. В група В втори успех записаха отборите на Славия и Балкан, а първа победа постигна и тимът на Рилски спортист.

В първия мач от групата Рилецо се наложи над БУБА баскетбол в много интересен сблъсък. Самоковлии започнаха срещата добре и успяха да си създадат преднина през първото полувреме. На почивката те водеха с 8 точки – 36-28. Момчетата на БУБА обаче успяха да се доближат максимално близо до съперника през третата част, а резултатът след нея беше 49-47 и всичко щеше да се реши в последните 10 минути. В тях отборът на Рилски спортист бе категоричен и след резултат 22-9 в частта се стигна до крайното 71-56.

За победителите Адриян Секулов наниза 23 точки. 20 и 6 борби добави Денис Иванов, а Константин Чичанов се включи с 16 точки и 20 овладени топки. За БУБА 21 точки и 9 борби реализира Алекс Уандие. По 8 точки добавиха Никола Караколев, Теодор Кобиларов и Андреас Кариакидис.

Във втория мач Славия се справи със Сити Юнивърсити. Въпреки че столичани водеха през почти цялата среща, преднината им не беше голяма и противникът можеше да ги изненада във всеки момент. На почивката резултатът беше 27-23 в полза на славистите. След като спечели и второто полувреме, тимът заслужено се поздрави с успеха при резултат 60-48.

За победителите 16 точки записа Димитър Христов. Амар Хамит добави 11 и 7 отскочили топки. За Сити най-резултатен беше Денис Петков с 13 точки, а 11 и 8 борби добави Денислав Проданов.

Последният мач за деня беше и най-интересен. В него Балкан се наложи над Лукойл Академик след оспорвани минути на терена. Малките „студенти” започнаха срещата много добре и водеха със 17-11 след първата част. До паузата разликата им се запази за резултат 32-26. Обратът в мача дойде през третата десетка, когато момчетата на Балкан настигнаха съперника и поведоха в резултата за 49-38 в своя полза преди последната четвърт. В крайна сметка те се поздравиха с финалния резултат 66-55.

За победителите най-резултатен беше Божидар Цачев, който записа 19 точки и 13 борби. Тодор Ерменков се отчете с 18 точки и 7 овладени топки. За Лукойл най-резултатен беше Мартин Ценов, който записа 16 точки и добави 6 борби. Григор Димитров записа дабъл дабъл от 15 точки и 11 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА РИЛСКИ СПОРТИСТ (14) - БУБА БАСКЕТБОЛ(14) 
 
ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СИТИ ЮНИВЪРСИТИ (14) - СЛАВИЯ (14)
 
ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК (14) - БАЛКАН (14) 
 
ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА А НА ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)
 
ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА В НА ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)
 
 
КЛАСИРАНЕ В ДВЕТЕ ГРУПИ НА ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)
 
ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)
 
ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14) 
 
ТОП 10 НА 2-ИЯ КРЪГ ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)



Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи