Спартак Плевен надви Черноморец като домакин
Спартак Плевен записа трудна победа като домакин на Черноморец. Успехът с 99-85 е закономерна с оглед състоянието на бургазлии, които се разделиха с Прийст Лодърдейл, а Христо Захариев пропусна срещата заради контузия. Първите три части на мача бяха интересни, но в края домакините от Плевен бяха категорични и се поздравиха с успеха. Двата отбора вече имат еднакъв актив – 3 победи и 10 загуби и са в дъното на временното класиране.
Срещата започна с 4 поредни точки на Асен Саралийски за гостите, на които Александър Дяковски веднага отвърна с тройка. Отборите си размениха още кошове за 6-6, а отново Саралийски вкара за 8-6 в полза на бургазлии. Цветелин Иванов пък добави кош и фаул за серия от 5-0 в полза на тима в средата на частта. Силна игра на Хрисимир Димитров, Александър Дяковски и Веселин Георгиев в средата на частта обаче обърна резултата за 16-13. Домакините продължиха със стабилните изяви до края на частта и поддържаха аванса си, за да се стигне до резултат 22-20 след първите 10 минути.
Разликата в полза на Спартак Плевен беше минимална в първите минути на следващата четвърт, а играта беше много равностойна. Скоро резултатът бе изравнен при 28-28, след което домакините записаха серия от 10-2 точки в своя полза. Плевенчани продължиха с добрата игра и успяха да запазят аванса си до почивката. Така те водеха с резултат 45-40 след приключването на първото полувреме.
Бързо след почивката баскетболистите на Дечо Коешинов успяха да изравнят резултата за 46-46, а отборите бяха много равностойни и играта вървеше кош за кош. До средата на частта равенството се запази, а таблото в залата показваше резултат 53-53. Последваха силни минути за бургазлии, които излязоха малко напред , но скоро домакините отново изравниха. Тодор Тодоров пък изведе спартаклии напред в самия край на третата част – 67-65.
В началото на решителните 10 минути домакините си подсигуриха победата, създавайки си преднина от 9 точки при резултат 80-71. Черноморец направи последен опит за обрат в средата на частта, но успя да намали дефицита си най-малко до 4 точки, след което Спартак Плевен отново излезе напред. До края разликата стана и двуцифрена, а победата за плевенчани – категорична при 99-85.
Александър Дяковски беше най-резултатен за победителите с 24 точки. Хрисимир Димитров се включи с 22 (4 тройки) плюс 12 овладени топки, а 20 точки наниза Росен Софрониев (4 тройки).
За Черноморец Симеон Найденов записа 20 точки и 6 овладени борби. Цветелин Иванов се отчете с 16 точки, а с по 13 завършиха Иво Славчев (5 борби) и Асен Саралийски (7 борби).
В следващия кръг Спартак Плевен гостува на Левски, а Черноморец е домакин на Ямбол.
ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СПАРТАК ПЛЕВЕН - ЧЕРНОМОРЕЦ
ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ НБЛ - МЪЖЕ, СЕЗОН 2010/11
ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В НБЛ - МЪЖЕ, СЕЗОН 2010/11
ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ НБЛ - МЪЖЕ, СЕЗОН 2010/11
ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ НБЛ - МЪЖЕ, СЕЗОН 2010/11



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)

































