Националните девически отбори научиха съперниците си на Европейските
Днес бе изтеглен жребият за Европейските първенства при подрастващите през 2011 година. В женската част и трите национални отбора на България - за кадетки (16), девойки (18) и жени (20) ще играят в дивизия В. И трите тима ще имат възможност да се борят за класиране в дивизия А, а за да се случи това те трябва да стигнат до финал.
Кадетките (16) попаднаха в група С на първенството, което ще се проведе между 11 и 21 август в Арад, Румъния. Съпернички на българките ще бъдат отборите на домакина Румъния, Литва и Израел. Старши треньор на отбора е Цанко Цанков, а негов помощник Венци Гечев.
Девойките (18) пък са в група А на първенството в Мишколц, Унгария. Там момичетата, които ще бъдат водени от Юлиян Аладжов и Ивета Сотирова са в компанията на Германия, Англия и Беларус. Шампионатът ще се проведе от 4 до 14 август.
Общо 10 отбора ще участват на първенството за жени (20), което ще се състои в Охрид, Македония от 7 до 17 юли. Нашите момичета попаднаха в група А с отборите на Швеция, Португалия, Унгария и домакина Македония.



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































