Любомир Минчев: Показахме дух и характер в трудни моменти


Любомир Минчев: Показахме дух и характер в трудни моменти
Любомир Минчев (сн. BGbasket.com)
15-01-2011 20:17 | Иван Вълчанов

Старши треньорът на Евроинс Черно море Любомир Минчев беше доволен от мотивацията, показана от тима му при обрата срещу Балкан днес. Варненци записаха много ценна победа със 77-72, а ето как той коментира срещата:

 

„Победата беше много трудна. Мачът беше важен за нас както от психологическа гледна точка, така и за класирането. Отборът на Балкан имаше проблеми, но ние също имахме своите. Бяхме без Александър Янев, а Симеон Илиев не участва в последната тренировка и днес игра на обезболяващи. Като качество на игра не мога да бъда много доволен, мачът беше много нервен. Всичкото напрежение от важността на мача си пролича в младия ни отбор. От едно нещо обаче съм много доволен – че с голямо изоставане на почивката успяхме да се върнем в мача и да покажем дух и характер. Смятам, че при младите трябва да се гледа това, не само качеството. Важното е, че този тежък мач показахме характер и взехме победата.”

 

Относно състоянието на Александър Янев, Минчев каза: „Сашо Янев не е тренирал от мача ни на 29-и декември. Знаехме, че мачовете за Купата ще са през февруари и преценихме, че е добре той да почине последните две срещи, за да може да се възстанови. Иначе имахме възможност да се борим за влизане в четворката и да избегнем Лукойл Академик и Левски. После обаче Купата бе изместена за по-късно и ние загубихме от това. Няма какво да направим обаче, такава е ситуацията. Тази седмица Сашо започна да тренира. Трудно може да навлезеш във форма за няколко тренировки, след като не си играл 17-18 дни. Той обаче е много важен играч, защото освен че е добър реализатор, той помага много и в борбата.”

 

Ето какво очаква наставникът на варненци от следващия мач на тима, който е домакинство на Рилски спортист: „Надявам се след тази победа да имаме повече самочувствие. Ние играхме уверено и в Ямбол миналата седмица, но се надявам днешния успех да помогне допълнително. Отборът на Рилски спортист определено се засили доста в сравнение с първата част на сезона. Те привлякоха двама високи състезатели, а ние имаме проблеми под коша. Надявам се да бъдем по-спокойният отбор и да играем по-добре.”


Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи