Ямбол показа вратата на слаб сърбин


Ямбол показа вратата на слаб сърбин
Илия Цветкович напусна Ямбол по взаимно съгласие
19-02-2011 00:48

Ръководството на Ямбол освободи сърбина Илия Цветкович, съобщава официалният сайт на клуба yambolbasketball.com. 207-сантиметровото тежко крило разтрогва по взаимно съгласие. 22-годишният Цветкович е получил и всичко, което му се полага като възнаграждение. Той бе изваден от състава още на 30 януари, след гостуването на Рилски спортист, което Ямбол загуби с 68:87.

 

Цветкович нямаше официален двубой за ямболии от 4 януари, когато селекцията на Иван Чолаков гостува на Лукойл Академик в Правец (б.а. 89:41 в полза на шампионите). В оставащите четири срещи - срещу Черно море на 8 януари в зала "Диана" (88:77), срещу Черноморец на 15 януари в Бургас (б.а. 86:83 за домакините), срещу Балкан в Ботевград на 22 януари (б.а. победа за ямболии със 70:66) и срещу Рилски спортист в Самоков (87:68), Цветкович бе по екип, но не влезе нито за секунда на терена.

 

Сърбинът записа 14 мача, 8 в подготовката и 6 в редовния сезон за състава на Ямбол. Той започна силно в Лигата у нас, завършвайки с 13 точки и 10 борби срещу Балкан. След това Цветкович получи контузия в китката, която го извади от игра за четири седмици.


Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи