Георги Божков: Ще забравим за умората и ще играем за публиката
"Ще забравим за умората и ще играем за публиката. В Русе хората го заслужават и в Русе атмосферата те кара да оставиш на заден план всичко друго, само да играеш и да се раздадеш до край", така Георги Божков обобщи какво може да се очаква от неговия отбор в третата полуфинална среща с Лукойл Нефтохимик в понеделник, 4 април. Тогава серията се мести в зала "Дунав" в Русе. Домакините са пред отпадане от битката за титлата, след като допуснаха две поредни загуби в Бургас.
"От догодина е наложително промяна в наредбата и програмата на женското първенство. Този сгъстен цикъл от мачове, този ритъм е направо убийство за отборите в България. Като изключим Лукойл, никой от останалите клубове не може да си позволи бюджет, за да разполага с по-дълга и по-равностойна пейка. Ето, аз сега съм принуден да държа по четиресет минути на терена и без нито секунда смяна Латаша Байърс и Христина Минкова. Те не могат да издържат, на години са, а ние рискуваме здравето им и не само тяхното. Имам две контузени баскетболистки вече. Ние влязохме в този полуфинал с ужасно натоварване от четвъртфиналите с Берое и от последния кръг на редовния сезон срещу Монтана. Нямахме никакво време да си починем и да се възстановим", коментира наставникът на Дунав.
"Днес играхме с много желание да победим. Всички момичета се раздадоха. Бориха се, но просто нямаме възможност да се противопоставим на Лукойл в тази ситуация. Доволен съм от амбицията на отбора да гони победата", каза още Божков.



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































