Яник Боколо напусна предварителния състав на Франция
Яник Боколо се оттегли от предварителния състав от 16 човека на Франция за предстоящото Европейско първенство. Той е изтъкнал като причина за решението си лични семейни причини. Звездата на френския Гравлин бе част от тима през последните 2 години и решението му хвана треньора Венсан Коле неподготвен.
Баскетболистът на Страсбург Абдулае М’Бае ще замени Боколо в състава. „Както можете да си представите, съжалявам за решението на Боколо” каза треньорът Коле. „През последните години с отбора той донесе много положителни неща в отбора както на терена, така и извън него. Неговото желание за игра и вдъхновението му ще липсват на тима.”
Заместникът М’Бае бе част от състава от 24 човека, който бе редуциран до 16. Той ще бъде с тима на 12-и юли, когато започва подготовката на французите за Европейското.



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)

































