Dndbg.com е новият шампион на АБА

Шампионите от Dndbg.com (сн. BGbasket.com)
19-07-2011 10:55 | Иван Вълчанов

Dndbg.com е новият шампион в Аматьорската баскетболна асоциация. Отборът се наложи над Arrows във финала, който беше изключително завързан и драматичен. Всичко се реши в последните секунди, а  крайна сметка Dndbg.com победи с 2 точки разлика – 69-67 и вдигна купата. Така бе сложен и краят на сезон 2010/2011 в АБА.

Dndbg.com поведоха за първи път в мача при 4-3, но противникът беше изключително силен до края на първата четвърт и се откъсна с цели 12 точки напред при 31-19. В началото на следващата четвърт резултатът стана 34-22, а след серия от 10-0 за Dnd разликата стана едва 2 точки – 34-32. Тогава обаче дойде ред на „Стрелите” да запишат 10 безответни точки и те отново се откъснаха напред. Все пак обаче бъдещите шампиони вкара 8 точки до почивката, за да останат на 4 зад противника при 40-44.

След почивката Arrows отново се откъснаха напред, но серия от 14-0 обърна нещата и Dndbg.com поведе за втори път в мача при 56-54. След изключително равностойна последна част се стигна до 3 точки разлика – 69-66 в полза на Dndbg.com, а 0.8 секунди преди края Огнян Касабов от Arrows бе фаулиран на тройката и застана на линията за изпълнение на три наказателни удара, имайки възможност да изравни. Той обаче вкара само първия и така Dndbg.com се поздрави с победата и титлата.

За шампионите по 17 точки записаха Пламен Дечев (10 борби) и Димитър Ставрев (6 борби). Ясен Чанков се включи с 13 точки, а по 10 добавиха Александър Иванов (10 борби) и Искрен Иванов (6 борби).

За Arrows Димо Борисов записа 16 точки и 8 борби. 15 вкара Георги Чакъров, а 11 – Валери Асев. Впечатление направиха големият брой технически грешки  на „Стрелите” – 21. Така тимът на шампионите открадна топката цели 15 пъти, повечето от които доведоха до лесни кошове.