Началото на сезона в НБА виси на косъм


Началото на сезона в НБА виси на косъм
05-10-2011 15:08 | Иван Вълчанов

След като поредните преговори между собственици на отбори и играчи в НБА стигнаха до задънена улица, председателят на лигата Дейвид Стърн заяви, че ще отмени първите две седмици от редовния сезон при липса на договорка до идния понеделник.

 

Също така той обяви отмяната на оставащите две седмици от предсезонната подготовка и обяви понеделник като краен срок за „спасяване” на официалния старт на сезона, който е предвиден за 1-ви ноември.

 

На последните преговори вчера на моменти страните са били много близо до споразумение, а сега въпросът е колко време ще им отнеме отново да се приближат в желанията си. „Не искаме да пропуснем първите две седмици от сезона, в момента ситуацията не изглежда добре” каза Стърн.

 

Председателят на представителите на състезателите Дерек Фишер заяви, че те са готови да свалят процента си от проходи от баскетболна дейност от 57% на 53%. Собствениците обаче не са съгласни и искат баскетболистите да получават 47 %. Стърн добави, че страните са обсъдили и варианта за споразумение за 50:50, но играчите са го отхвърлили.


Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи