Барса и Макаби продължават в осмицата на Евролигата (видео)
Барселона и Макаби Тел Авив са двата отбора от група Н на Евролигата, които ще продължат към четвъртфиналната фаза. Това стана ясно кръг след края на Топ 16. Тимовете заемат челните места в класирането на групата и каквото и да се случи в последните два мача, те не могат да бъде изместени от там.
Барса записа петата си загуба в групата с изключително интересен мач срещу Канту. Въпреки разликата в класите, италианците оказаха сериозна съпротива на испанския гранд и отстъпиха само с точка - 62-63, като дори имаха шанс за победа в последните секунди. Най-резултатен за победителите бе Бонифас Н’Донг с 13 точки, а Хуан Карлос Наваро се включи с 12 и 4 асистенции. За Канту Гиорги Шермадини наниза 14 точки, а с 12 завърши Дорон Пъркинс.
В другата среща от групата Макаби Тел Авив победи Жалгирис със 70-66 и по този начин също влезе в осмицата. Тимът изоставаше през огромна част от срещата, но след страхотни последни 10 минути обърна резултата и взе така ценната победа. Кийт Лангфорд наниза 17 точки за успеха, а с 11 се включи Ричард Хендрикс. За Жалгирис с 20 се отчете Сони Уиймс, а 12 добави Дайниус Шаленга.
ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БАРСЕЛОНА - КАНТУ
ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МАКАБИ ТЕЛ АВИВ - ЖАЛГИРИС
ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА Н НА ТОП 16 В ЕВРОЛИГАТА
КЛАСИРАНЕ В ГРУПА Н НА ТОП 16 ЕВРОЛИГАТА



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)

































