Лукойл Академик е на успех от десета поредна титла


Лукойл Академик е на успех от десета поредна титла
(сн. BGbasket.com)
24-05-2012 19:20

Шампионите взеха трудно втория финал и поведоха с 2-0 във финалната серия


Лукойл Академик е на победа от десета поредна титла в първенството на България. Настоящите шампиони спечелиха втората финална среща с Левски с резултат 80-76 и поведоха с 2-0 победи. Мачът бе изключително интересен и динамичен, като "сините" водеха през повечето време. В края обаче домакините показаха по-здрави нерви, вкараха във важните моменти и измъкнаха успеха. Мач № 3 е в неделя (27 май) от 17.30 часа в зала "Универсиада" и при победа на Лукойл тимът ще триумфира с титлата. Ако Левски успее да спечели пък ще има четвърти мач във вторник (29 май) на същото място и по същото време.


И двата отбора почнаха трудно в мача и не бележеха много в началото. Първи успяха да се откъснат гостите, които направиха 6 поредни точки и поведоха с 10-4. След това пък Лукойл отговори със серия от 7-0, спряна от Чавдар Костов с кош и фаул. Последваха обаче 10 точки поред за домакините и те дръпнаха с 8. Последният кош за частта бе дело на Хрисимир Димитров и след десет минути Лукойл Академик бе напред с 21-15.


Малко след началото на втората четвърт Левски успя да изравни, но последваха 6 поредни точки за домакините и те дръпнаха с толкова. "Сините" отговориха със серия от 7-0, с която отново излязоха напред в резултата. Лукойл си върна водачеството и поведе с 35-32, но тогава гостите вкараха 10 поредни точки и натрупаха аванс от 7. Буквално в последната секунда на полувремето Андре Оуенс вкара стрелба, с която намали и направи резултата 42-37 за Левски.


Двата отбора си размениха по една тройка след почивката, а Левски дръпна и със 7 точки. Домакините в този момент успяха да направят серия от 8-0, която им даде аванс за кратко преди "сините" отново да поемат водачеството. В следващите минути предимството бе на страната на гостите, но в един момент Лукойл направи серия от 8-0 и поведе с 2 точки. Маркъс Хол вкара тройка в последната секунда на следващата атака и върна преднината на "сините", а с кош и на Арън Харпър в последната секунда на частта резултатът стана 62-59.


Левски продължаваше да води и в последната четвърт, но малко преди средата й домакините вкараха 6 точки поред и поведоха с 2. След това двата тима си размениха няколко коша, а с тройка на Оуенс шампионите дръпнаха с 5 точки, 02.45 минути преди края. "Сините" успяха да върнат 1 точка, но пък Бруно Шундов вкара нови три и разликата стана 7 при оставащи 02.21. 58 секунди преди края разликата падна до 3 точки, а домакините пропуснаха в нападението си, но пък успяха да си хванат борба. Последва нов пропуск за тях, а Божо Аврамов бе на точното място и хвана изключително важна борба в атака при оставащи 13 секунди. Оуенс бе фаулиран, но трябваше да бъде сменен, тъй като бе ударен, а Тодор Стойков вкара само втория наказателен удар. "Сините" така и не успяха да отбележат след това и така загубиха двубоя.


Божидар Аврамов бе най-резултатен за победителите с 18 точки, като направи и 4 асистенции. Брандън Хийт добави 16 точки, а 13 отбеляза Андре Оуенс.


За гостите най-много вкара Арън Харпър - 20 точки. С по 14 точки пък се отчетоха Чавдар Костов и Маркъс Хол.


ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ЛЕВСКИ

 

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ НБЛ-МЪЖЕ, СЕЗОН 2011/2012

 

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ НБЛ-МЪЖЕ, СЕЗОН 2011/12

 

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ НБЛ-МЪЖЕ, СЕЗОН 2011/12


Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи