Първа победа за Шампион 2006 и място в шестицата при кадетките (16)


Първа победа за Шампион 2006 и място в шестицата при кадетките (16)
Шампион надигра Левски (сн. BGbasket.com)
29-05-2012 13:40

Тимът надигра Левски и ще спори за петото място утре


Отборът на Шампион 2006 постигна първа победа на финалното първенство за кадетки (16). След три поредни загуби в груповата фаза днес тимът се справи с Левски с резултат 58-53. С този успех Шампион влезе в шестицата и утре от 12.00 часа ще играе в мача за 5/6 място. Левски пък ще е в мача за 7/8 позиция.

 

През първото полувреме и двата тима се откъсваха в резултата, като в края му Левски успя да се откъсне. Тимът почна мача с 6-1, но Шампион се върна бързо и след десет минути резултатът бе равен 11-11. Срещата се развиваше така и до средата на втората част, когато "сините" се откъснаха. Те направиха добри финални минути и на почивката бяха напред с 34-24.


След паузата момичетата от Шампион се поразиграха и почнаха да намаляват изоставането си. Скоро те се доближиха само на точка от съперника си, а дори и поведоха. След 30 минути . В последната четвърт Шампион продължи с добрата игра и три минути и половина след началото й тимът дръпна в резултата. Тимът поведе с 4 точки, а малко по-късно по средата й разликата стигна и до 6. Две минути и половина преди края левскарките успяха да намалят пасива си само до точка, но не можаха да изравнят, а в следващите 60 секунди Шампион отговори с 4 поред за 55-51. До края тимът удържа преднината си и спечели срещата.


Марина Адамова бе най-резултатна за победителките с 19 точки, а 16 и 8 борби добави Моника Димитрова.


За левскарките отново на ниво бе Габриела Николова с 20 точки и 15 борби, а 15 точки отбеляза Анна Раденкова.


ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ (16) - ШАМПИОН 2006 (16)


ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТКИ (16)

 

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТКИ (16)

 

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТКИ (16)



Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи