Борис Борисов: Радвам се, че предразположихме участниците в БАЛ Черно море да се забавляват


Борис Борисов: Радвам се, че предразположихме участниците в БАЛ Черно море да се забавляват
06-06-2012 13:59

Преди десет дни приключи първият сезон на БАЛ Черно море, а мениджърът на лигата Борис Борисов бе много доволен от първата година. Той направи своята равносметка и вече гледа напред към втория сезон, в който се очакват още повече участници. Борисов каза, че най-важно е участниците да се забавляват, защото това е целта на лигата, а ето какво още сподели той:

 

„Като всяко начало първите месец-два бяха по-трудни, след което повечето неща вече бяха свързани само с удоволствие. С течение на сезона поправихме някои свои грешки и неточности, които бяхме допуснали. Организацията не беше чак толкова трудна, по-скоро беше приятно.

 

Най-важното, което научихме, е да предразполагаме участниците в лигата да се забавляват. В началото тръгнахме малко като на истинско първенство, играеше се за всеки метър на терена. После накарахме състезателите да разберат, че по-важното е да се забавляват и мисля, че след като всеки отбор осъзна това, се получиха доста приятни мачове. Впоследствие се включиха доста стари имена от баскетбола, които навремето пълнеха залата и това допринесе за по-високото ниво на лигата. Лично аз като мениджър научих, че в подобни състезания и лиги най-важно е забавлението.”

 

За идеята и ефекта на лигата върху варненския баскетбол Борисов каза: „Смятам, че такава лига трябваше да се направи преди повече време. Може би с Денислав Коцев трябваше по-рано да поемем тази инициатива. Мисля, че Симеон Варчев е прав, като каза, че запълнихме ниша във варненския баскетбол. Това е една опция за всеки, който има желание да играе на малко по-високо ниво от това да излезеш да играеш пред блока. Също така смятам, че това допринася за популярността на баскетбола, ако погледнем по-глобално на нещата. Имаше доста случаи, когато преди или след мъжките мачове зрителите са в залата, което допринасяше за още стотина човека към тяхната посещаемост.

 

Най-хубавият момент от организирането на лигата беше в самото начало. Когато започнахме си задавахме въпроса дали ще има достатъчно желаещи да се включат. След това обаче записахме девет отбора за около десет дни, което подсказа, че този проект ще просъществува.”

 

Мениджърът на лигата пожела още повече положителни емоции на участниците догодина и не пропусна да благодари на Денислав Коцев, с когото заедно стартираха и реализираха проекта: „По време на награждаването в края на сезона присъстваха 5-6 от отборите и на лицата на почти всички от състезателите имаше усмивки и те бяха доволни. Мисля, че няма как да им пожелая нещо по-хубаво от това. Пожелавам на всички участници от следващия сезон тези положителни емоции да са удвоени.


Искам да благодаря много на Денислав Коцев, защото тази лига не е само моя идея. Ние двамата сме я осъществили заедно и той допринесе страшно много всичко да върви перфектно и да приключим сезона успешно.”


Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи