Младежите се измъчиха срещу Словакия, но взеха втора победа на Европейското


Младежите се измъчиха срещу Словакия, но взеха втора победа на Европейското
(сн. Илияна Иванова)
14-07-2012 20:09 | Иван Вълчанов

Българският национален отбор за младежи до 20 години спечели втория си мач от група А на Европейското първенство, дивизия В в София. Баскетболистите на Любо Минчев бяха по-силни през първото полувреме срещу Словакия, но допуснаха завръщане на съперника през второто и всичко трябваше да се реши след много нерви в края. Все пак националите ни победиха с крайното 69-61. Те са лидери в групата до момента с два успеха от два мача, а победа в последната среща срещу Австрия ще направи активът им перфектен и пътя към полуфиналите – по-лек. Срещата с австрийците е в понеделник от 18.15 часа в зала „Универсиада”.

 

Словакия започна мача много силно, като реализира първите си четири стрелби, пропуквайки защитата на България за момент. Бързо обаче Митко Димитров и Тенчо Тенчев върнаха 5 точки, а скоро серията на българите стана 11-0. Равностойни минути в средата на частта запазиха малка разлика в полза на националите ни, а агресивна игра под коша доведе до 7 точки в полза на България – 25-18.

 

Баскетболистите на Любо Минчев запазиха преднината си в началото на втората десетка, а със страхотна игра на Васил Бачев в тези минути България за първи път направи разликата двуцифрена при 33-23. Доминацията на българите продължи и разликата се увеличи още малко, но на почивката Словакия успя да я намали на 10 точки за 34-44.

 

Словаците продължиха устрема си от края на първото полувреме и стопиха още малко от дефицита си веднага след почивката. В средата на третата четвърт разликата стана едва 4 точки и се запази до края на частта. В един момент тя бе свалена само до 2 точки, а Словакия дори имаше шанс за обрат, но Павлин Иванов вкара със сирената на третата част за 57-53.

 

Изключително много брак в играта и на двата отбора в началото на частта почти изцяло уби резултатността им. За повече от пет минути те бяха вкарали общо едва 6 точки, а минималният аванс на България се запази. Четири минути преди края разликата се увеличи до 6 точки, но при оставащи по-малко от минута и половина Словакия я намали на 2. Митко Димитров пропусна два фаула, но в следващата атака Тенчо Тенчев наниза две точки за 65-61. Димитров застана на линията още четири пъти и вкара три от опитите си за 68-61 и това в голяма степен предопредели изхода от мача.

 

Българите спечелиха борбата под коша със 7 разлика. Също така процентът на тима за две точки бе по-добър, а също така играчите на Любо Минчев извършиха по-малко технически грешки. Българите също си подадоха повече асистенции и откраднаха повече топки. В днешния мач слабостите на България бяха в стрелбата от тройката – 5/27 (18%) и от наказателната линия – 12/20 (60%).

 

За победителите много стабилен бе Димитър Димитров, който записа дабъл дабъл от 18 точки и 11 борби, а също така подаде и 5 асистенции. Тенчо Тенчев се включи с 16 плюс 8 борби, с 13 точки и 6 овладени топки се отчете Алекс Симеонов.

 

За Словакия 14 точки и 7 асистенции регистрира Оливер Тот, 12 вкара Маурицио Галата, а с 11 и 13 борби завърши Ярослав Моравек.


ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (20) - СЛОВАКИЯ (20)

 

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА А НА ЕВРОБАСКЕТ 2012 ЗА МЛАДЕЖИ (20), ДИВИЗИЯ В


КЛАСИРАНЕ В ГРУПА А НА ЕВРОБАСКЕТ 2012 ЗА МЛАДЕЖИ (20), ДИВИЗИЯ В

 

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2012 ЗА МЛАДЕЖИ (20), ДИВИЗИЯ В

 

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2012 ЗА МЛАДЕЖИ (20), ДИВИЗИЯ В


Тагове: ЕП за младежи
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи