200 тифози приветстват съперник на Лукойл Академик на италиански празник
Канту се събра, за да почне подготовка за новия сезон
Съперникът на Лукойл Академик в квалификационния кръг на Евролигата - Канту, направи своето първо събиране преди новия сезон. Вчера, 15 август, част от състава на италианците се събра в зала "NGC Арена", за да започне подготовка. Ръководството на клуба реши да направи официално представяне на отбора в първите дни на септември, когато всички играчи са на линия и той е напълно окомплектован, но това не спря повече от 200 човека да дойдат в залата, въпреки че вчера бе национален празник на Италия и неработен ден.
Аплодисментите на местните тифози събраха тримата американци Джери Смит, Джеф Брукс и Марти Люнен, младокът Абас Авуду Абас, Марко Шчекич и капитанът Николас Мацарино.
Освен тези играчи на първото събиране присъстваха и други състезатели, които ще попълнят групата за тренировки в очакване на завръщане на националите от Европейските квалификации. Това са бившите състезатели на отбора Кристиан ди Джулиомария и литовецът Повилас Чукинас. Другите са американците Крис Монро, Джо Скот и Тайлър Бернардини. Не е ясно дали някой от тях има шанс да получи договор или просто ще поддържат форма с тима. На събирането присъстваха и юношите Джакомо Масперо, Марко Мерони и Рубен Дзуньо.
Петима играчи на Канту отсъстваха от първия ден на подготовката. Това са Жонатан Табю, Манучар Маркоишвили, Пиетро Арадори, Марко Кузин и Алекс Тайъс.
Тагове: Евролига



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)







.jpg)


























