Вижте къде ще се играе Световното 3х3
Световното 3х3 първенство, организирано от ФИБА, ще започне тази вечер в сърцето на гръцката столица Атина, пред Zappeion Megaron, място изпълнено с история, символика и традиции. Това е сграда, построена през 1874 година и е първата, изградена специално за възраждането на съвременните Олимпийски игри.
Именно в Атина е основан Международният олимпийски комитет, който организира първите модерни Олимпийски игри в града през 1896.
Редица събития са се случили в Zappeion, като подписването на документите, които формализират приемането на Гърция в европейската общност през 1979.
Както се вижда на снимките, игрищата вече са готови и очакват участниците да влязат в спор за медалите. Мъжете на България ще има три мача днес, и по един в следващите два дни. Женският ни отбор пък ще има две срещи в днешният откриващ ден.

Тагове: Световно 3х3



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































