Георги Младенов: Доволен съм от първите 32 минути, но мачът се играе 40
Наставникът на Берое след поражението от Левски
Старши треньорът на Берое Георги Младенов като цяло бе доволен от играта на своите момчета при загубата от Левски, но само в първите 32 минути. На няколко пъти след края на двубоя пред ТВ+ той изтъкна, че един мач се играе 40 минути и именно това ще иска от играчите си занапред:
"Ние не сме играли по този начин в нито една от тренировките, в нито една от контролите. Класата на играчите ни не е от толкова високо ниво и когато излезем от схемата на игра, за да изискаме от тях да изиграят ситуациите по най-добрия начин и затова разликата стана 15 точки. Бяхме на 6 точки разлика, когато можеше да се продължи до края и в последните 3-4 минути да сме близо и да създаваме проблеми на отбора на Левски.
Поздравявам съперника за победата. Това е по-класният отбор, играе по-здраво в защита, а ние първо се огънахме именно там, а след това и в нападение. Получавахме топката на 8-9 метра, оглеждахме се, загубихме връзката помежду си и започнахме да играем всеки сам за себе си, което тотално разби играта ни.
Аз съм максималист и искам отбора ми, независимо на какво ниво е, да играе максимално подредено и като отбор, като екип през целите 40 минути. Мачът не е 32, 33 или 35 минути. Сега ако трябва да чакаме още пет двубоя, за да ги докараме до 38, то мисля, че ще направим пет поредни загуби. По-добре стояхме от мача на приятелския турнир преди десет дни, но все още се чувства липсата на Наско Радев. Нямаме човек под коша, който да изиграе сигурни топки. И Мичъл Картър и Майкъл Харт са все още несигурни, взимат грешни решения, но смятам, че във времето ще изчистят тези неща, ще бъдат едни от основните ни стълбове и ще помагат много. Аз общо съм доволен от начина по който се борехме в тези 32 минути, но мачът не е 32, а 40. Бяхме и надиграни, но ние доста помогнахме, за да завърши мача с такава разлика."
Тагове: НБЛ - мъже, Берое, Георги Младенов



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































