Стършелите стават Пеликани догодина


Стършелите стават Пеликани догодина
24-01-2013 09:33

Ню Орлиънс сменя името, облича се в синьо, златно и червено

 

Ню Орлиънс Хорнетс ще играе под ново име следващия сезон, съобщи АП. Ръководството на отбора е взело решение от догодина тимът да се казва Пеликанс. Ще има промяна и в основните цветове на екипите, които ще бъдат решени в синьо, златно и червено.

Идеята е на собственика Том Бенсън, който още миналата година, след като купи клуба, обяви, че иска промяна, която да символизира, че тимът представя Ню Орлиънс и Луизиана. Именно символът на Луизиана – кафяваият пеликан, ще се превърне в талисман на отбора. За да постигне целта си Бенсън проведе съдебна битка, но откупи правата върху името Пеликанс от треторазряден бейзболен отбор в Ню Орлиънс.

Хорнетс е вторият баскетболен отбор в града, след Джаз. През 1974-5 година Джаз обаче се мести в Юта. Самият тим пък е основан през 1988 г. в Шарлът от Джордж Шин, който запазва името и при преместването в Ню Орлиънс през 2002.


Тагове: Ню Орлиънс
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи