Петър Кънев: Първенството по баскетбол се превърна в парад на посредствени американски и европейски баскетболисти


Петър Кънев: Първенството по баскетбол се превърна в парад на посредствени американски и европейски баскетболисти
30-04-2013 15:13

Бизнесменът Петър Кънев е поредният събеседник в рубриката Избори 2013 на Спортмедиа.тв. Той е кандидат за депутат от гражданската квота на Коалиция за България в четвърти МИР Велико Търново. Кънев е първи вицепрезидент на волейболната ни федерация.

 

Кандидатът за депутат от гражданската квота на Коалиция за България в 4-ти МИР Велико Търново Петър Кънев заяви, че в момента имаме по-качествен волейболен национален отбор от баскетболния, основно заради вътрешните първенства.

 

„Първенството по баскетбол се превърна в парад на посредствени американски и европейски баскетболисти, които даже трудно попадат в своите национални гарнитури. Имам предвид сърби и македонци, докато при нас едно момче с двойно гражданство, всички други са си българчета - каза Кънев. - Видяхте как се провали и прословутия Мач на звездите. Никой не ни пита защо ние не правим такъв мач: просто, защото нямаме чужденци”.

 

Според него за израстването на състезателите спомага фактът, че в мъжките отбори по волейбол играят кадети и юноши старша. По този начин те трупат опит, което в баскетбола го няма заради споменатите чужденци.

 

Още много интересни неща за спорта в България, причините за неуспехите напоследък и визията му за бъдещето му, каза Петър Кънев, които може да видите и чуете ТУК


__________________

 

Заповядайте в онлайн спортен магазин SportForMe

 

Харесайте BGbasket.com във Фейсбук

 

Следвайте BGbasket.com в Туитър


Тагове: Избори 2013
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи