Септември 97 е новият шампион при кадетките след невероятна серия в третата част
Септември 97 е новият шампион при кадетките (16). Това стана факт, след като във финалния двубой тимът се справи с Монтана 2003 и спечели с резултат 59-52. Това стана след невероятна серия в третата част, с която септемврийки обърнаха и удържаха след това в последните минути.
Първият кош в мача бе за Ивона Илиева, но монтанки отговориха със серия от 8 точки поред и се откъснаха. Те поддържаха преднина, но през втората част Септември се върна само на точка пасив след тройка на Илиева. Последва размяна на кошове, след което серия от 6-0 за монтанки и аванс от 7 точки. Последните две за полувремето бяха дело на Илиева и така след 20 минути игра Монтана имаше аванс от 28-23.
След паузата монтанки поведоха с 8 точки на два пъти, но тогава дойде моментът на Септември и след изключителна серия от 24-0 за завършек на третата част, той дойде при аванс от 16 точки за тима. Монтанки не се предадоха и след серия от 13-0 за начало на последната част се върнаха в мача. След това двата тима си размениха по 3 точки и дълго време играха без кош. Това бе прекъснато от Ивона Илиева, която малко повече от минута преди края вкара тройка и на практика реши мача.
Ивона Илиева вкара 21 точки и добави 13 борби и 5 асистенции за победата на отбора си, а с 11 точки и 6 борби завърши Христина Манолова. За Монтана 15 точки и 8 борби записа Дебора Филипова, а 12 плюс 10 регистрира Христина Гераскова.
ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МОНТАНА 2003 (16) - СЕПТЕМВРИ 97 (16)
ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТКИ (16)
ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТКИ (16)
ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТКИ (16)
ВСИЧКИ МЕДАЛИСТИ ПРИ ПОДРАСТВАЩИТЕ В ЖЕНСКО НАПРАВЛЕНИЕ
__________________
Заповядайте в онлайн спортен магазин SportForMe
Харесайте BGbasket.com във Фейсбук
Тагове: Финали за кадетки (16) (16)



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































