ФИБА извади Ливан от всички състезания
Световната баскетболна централа ФИБА извади Ливан от всички международни състезания, след като установи политическа и съдебна намеса в провеждането на местното баскетболно първенство.
Според ФИБА, Ливанската баскетболна федерация не е в състояние да се справи и предотврати политическата намеса, и да решава спортните проблеми вътре в своята структура, без външно влияние. ФИБА е установила още, че политически натиск е довел до оставките на голям брой членове на федерацията, включително такива от нейния Управителен съвет.
ФИБА и ФИБА Азия не искаха да наказват спортистите, които очакваха с нетърпение континенталното първенство, затова бе даден срок до 28 юни да се реши въпросът. От Ливанската баскетболна централа обаче не направиха нищо, за да изпълнят препоръките на ръководните органи, и затова сега ще бъдат наказани.
Няма срок на санкцията, и забраната за участие в международните турнири под егидата на ФИБА ще остане, докато Ливанската федерация не реши проблемите си.
__________________
Заповядайте в онлайн спортен магазин SportForMe
Харесайте BGbasket.com във Фейсбук
Тагове: Ливан



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)



















.jpg)












