Холандия може да претърпи санкция за ползване на двама натурализирани играчи
Холандия може да претърпи санкция, която ще коства на тима шанса за класиране на Евробаскет 2015 от протичащата в момента предварителна квалификация.
Холандците са изиграли първите си два мача срещу Естония и Португалия с двама натурализирани баскетболисти в състава, което е забранено от правилника.
Става въпрос за баскетболистите Мохамед Херази, който получава холандски паспорт на 15 години и Шон Кънингам, който става гражданин на страната на 6.
Треньорът на холандците Том ван Хелфтерен е разбрал за проблема преди третия мач на отбора и е решил да остави Херази извън състава за него.
Ако ФИБА реши да накаже Холандия, първите два мача ще бъдат зачитани като служебни загуби с 0-20 и това автоматично ще изхвърли отбора от борбата за полуфиналите и класиране на Евробаскет 2015 от тази квалификация. Решението се очаква да стане ясно в сряда.
__________________
Заповядайте в онлайн спортен магазин SportForMe
Харесайте BGbasket.com във Фейсбук
Тагове: Холандия, Евробаскет 2015



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































