Системата на Европейските първенства за мъже може да се промени от 2017 година


Системата на Европейските първенства за мъже може да се промени от 2017 година
24-09-2013 19:06

Шампионатът през 2015 остава в същия формат


Според френския вестник Екип, Евробаскет 2017 може да е по-кратък турнир в сравнение с тези играни в Словения и Литва преди две години. Както е известно не бяха една и две критиките, че мачовете са прекалено много и в края отборите са доста изморени.


След две години първенството ще се проведе в Украйна, а за него форматът ще е същият, както и от последните две издания.


Френският вестник обаче твърди, че през 2017 година системата може да бъде по-кратка след края на първата фаза. Тя ще се запази с четири групи от по шест отбора, но след това няма да се преминава в нова групова фаза, а ще се играят директни елиминации. Така ще следват осминафинали, четвъртфинали, полуфинал и в края разбира с е финал.


Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи