Росен Барчовски: Нашият отбор бе по-добър


Росен Барчовски: Нашият отбор бе по-добър
Росен Барчовски (сн. lap.bg)
14-12-2013 22:55

Рилски спортист допусна четвъртото си поражение от началото на сезона в Теси НБЛ. Тимът гостува на шампиона Лукойл Академик и отстъпи 5 точки, въпреки че водеше в резултата до минута и половина преди края. След мача пред News 7 старши треньорът на самоковци Росен Барчовски коментира загубата така:


"Много рядко се оправдавам, но първо съдиите направиха така, че да загубим двубоя, и второ в защита накрая в най-важните моменти допуснахме тройка на Вергинис и пробив на Аврамов, което донесе 6 точки. В този момент пък Равънел изпусна два наказателни удара, но иначе 39 минути аз смятам, че нашия отбор бе по-добър. И в съблекалнята казах - ако искаме да побеждаваме тези отбори, трябва да подобрим защитата. Днес се старахме много, но Равънел бързо натрупа нарушения, а Ваклинов се контузи много рано и останахме без високи хора. Ако това не се беше случило щяхме да бием. Смятам, че нашият отбор бе по-добър. Казах вече, че ще играем все по-силно и по-силно и ще почнем да ги побеждаваме - в това съм абсолютно убеден.


В края правят нарушение, защото не искат да получат тройка. Той не го свири, а в този момент ще стане 1 точка и има много време. Това е крещящо неразбиране на играта или е тенденциозно. Има още много ситуации, които сега не мога да повторя, но може и да бъркам. Аз съм критичен към себе си винаги, но за днешния мач съм абсолютно убеден. Най-далечният съдия ми свири техническо, тъй като станах и реагирах на една глупост, която отсъдиха."


Тагове: НБЛ - мъже, Рилски спортист, Росен Барчовски
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи