Георги Глушков: Дано турнирът увлече младите и те ходят по-често в залата
Президентът на БФБ пътува до Велико Търново за участие в пресконференция
Вчера във Велико Търново президентът на БФБ даде пресконференция заедно с Кмета на Общината Даниел Панов. Повод за това естествено е финалният турнир за Купата на България, който ще бъде в петък и събота (7 и 8 март). Ето и думите на президента на родната федерация:
"Искам да благодаря, че приехте присърце баскетболната кауза още от миналата година, когато говорихме, че Велико Търново е един прекрасен град, с много история.
Кандидатствахме за едно Европейско първенство за девойки, но за съжаление го дадоха на друга държава. Тази година първенството е много интересно. Може би няма да бъде така експлозивно, както в мъжката част, но се надяваме да бъде интересно и оспорвано, тъй като отборите са добри. Дано и залата да се напълни, защото във Велико Търново имаме две зали, прави се и трета и се надявам в скоро време града да се включи в някои от нашите по-представителни първенства. Дано този турнир създаде предпоставки за младите, които да се увлекат по играта и да ходят по-често в залата.
На 8 март преди финалния двубой в залата ще присъства и отборът на Левски, който завоюва Купата на Европейските шампионки през 1984 година на същата дата. Хубаво е, че това съвпада и с женския празник и с турнира за купата, така че ще можем да съчетаем нещата и да ги поздравим и почетем за юбилея.
Самото състезание носи много емоционален заряд в отборите, които участват. Надявам се мачовете да бъдат оспорвани, тъй като тимовете са равностойни този сезон и смятам, че за младите хора е интересен един такъв турнир от толкова висок ранг и дано залата да е пълна.
В града има две зали, които отговарят на всички изисквания, които са по нашия стандарт, а след като и другата зала стане готова ще има общо три. Знаете в България колко е трудно, например Пловдив има една зала, която не е пипана от много години и сега строят нова. Смятам, че търновци трябва да бъдат много щастливи с това, което имат, защото в тези трудни времена да се направи зала е геройство."
Любомир Нешев, пратеник на BGbasket.com във Велико Търново
Тагове: Купа България - жени, Георги Глушков



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































