Арестуваха бившия баскетболист Мартин Кузов в Канада


Арестуваха бившия баскетболист Мартин Кузов в Канада
28-03-2014 11:03 | БЛИЦ

Квебекската полиция е разбила схема за източване на банкови карти и е арестувала четирима българи, сред които и бившия баскетболист на Левски Спартак Мартин Кузов. Арестите са извършени в две селища северно от Монреал, както и в района на Торонто. Четирима други заподозрени, също българи, все още се издирват, съобщава телевизионният канал Си Ти Ви Нюз. Според съобщение на полицията заподозрените са поставили скимиращи устройства най-малко на 200 банкомата в Квебек и Онтарио и за периода, в който е действала схемата, са източили над 1 млн. долара. 

Престъпната им дейност е започнала през 2008 г. Сред арестуваните е предполагаемият лидер на мрежата Мартин Кузов, на 52 години. 

Останалите трима задържани са Василина Димитрова, на 48 години, Борислав Петров - на 53 години, и Ирен Василев Атанасов - на 42 години. Те трябва да се явят пред съд в Сейнт Джероум, се добавя в съобщението. Останалите четирима заподозрени са Константин Сираков - на 39 години, Стефан Стефанов - на 45 от Торонто, Венцислав Гигов - на 53 и Валентин Борисов са от Норт Йорк. 

Повечето от клиентите, чиито банкови сметки са били източени, са от Квебек, уточнява полицията. Тегленето на парите ставало главно в чужбина – в Мексико или Азия. 

Мартин Кузов е бившия баскетболист и вече е лежал в затвора в Канада за далавери в края на 80-те години на миналия век.

__________________ 

 

Заповядайте в онлайн спортен магазин SportForMe

 

Харесайте BGbasket.com във Фейсбук

 

Следвайте BGbasket.com в Туитър


Тагове: Мартин Кузов
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи