ФИБА Европа реши Израел да домакинства на националите в друга държава


ФИБА Европа реши Израел да домакинства на националите в друга държава
(сн. lap.bg)
07-08-2014 14:01 | Иван Вълчанов

Все още не е ясно къде Израел ще посрещне българския национален отбор в последния кръг от група В на квалификациите на Евробаскет 2015 в края на масеца. Кореспонденцията между БФБ, израелците и ФИБА Европа продължава да тече в момента, като от европейската баскетболна централа са взели решение мачът да не се играе в Израел. Разпореждането е домакините на мача в най-кратък срок да посочат къде ще посрещнат българските национали, съобщиха за BGbasket.com от БФБ.

 

Казусът се поражда, заради изострената политическа обстановка в Газа и покрай конфликта между Хамас и Израел. Въпреки твърденията на израелците, че в момента ситуацията е спокойна, ФИБА не е приела тридневно примирие като достатъчно силен аргумент и няма да поеме риска баскетболен мач да се играе на тяхна територия.

 

Срещата между Израел и България е на 27-и август, като тя ще бъде последна за отборите в евроквалификациите.

 

Междувременно, всяко забавяне коства пари на българската федерация, която ще трябва да купи билети за новата дестинация малко време преди пътуването, а традиционно през август цените са високи. БФБ вече загуби пари от депозита за пътуването до Израел, което няма да се осъществи.


ПРОГРАМА ЗА МАЧОВЕТЕ ОТ ГРУПА В НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2015

__________________ 

 

Заповядайте в онлайн спортен магазин SportForMe


Вижте какво се случва в света около нас с FBR.BG

 

Харесайте BGbasket.com във Фейсбук

 

Следвайте BGbasket.com в Туитър


Тагове: България, Квалификации за Евробаскет 2015
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи