Преди сезона в НБА: Северозападна дивизия
Портланд може да измести Оклахома Сити от върха, чакат се интересни неща от Минесота
Тази нощ започва новият сезон в НБА, а както винаги той е чакан с много емоции от феновете. Ще ви представим отборите, които отново ще се борят за титлата, а сега на ред са тези от Северозападната дивизия:
В последните четири години Оклахома Сити е неизменен лидер в тази дивизия, но сега това може да се промени. Естествено в началото тимът ще страда заради контузията на Кевин Дюрант, а едва ли Ръсел Уестбрук ще успее да запълни дупката от отсъствието му така, както КД направи миналия сезон, когато гардът не играеше. Отделно тогава силно се представи Реджи Джаксън, а Тъндър няма как да извадят някой дори близо до качествата на Дюрант. Въпреки всичко в края Оклахома отново ще са сред топотборите и ще се намесят в борбата за първите места.
Липсата на Дюрант е златен шанс за Портланд да превземат първото място в дивизията. Блейзърс изградиха стабилен състав воден от ЛаМаркъс Олдридж и новата звезда Деймиън Лилард. Тимът има стабилна титулярна петица, където са още Уес Матюс, Никола Батум и Робин Лопес, а добавиха и двама ветерани за пейката - Стив Блейк и Крис Кеймън. Именно това беше слабото място на Портланд миналата година, а дори малко подобрение означава доста. Важно е и доколко играчите ще останат здрави, а ако е така, то Портланд е фаворит в дивизията и ще се намеси в битката за домакинско предимство в първия кръг на плейофите.
Един от най-интересните за гледане отбори ще е този на Минесота. Горските вълци се лишиха от Кевин Лав, но това им донесе №1 от драфта - Андрю Уигинс, №1 от миналия драфт Антъни Бенет и шанс за спокойно развитие. В тима взеха и Зак ЛаВайн от тазгодишния драфт, когото ще виждаме често със супер изпълнения, както и Тадеъс Йънг. Испанецът Рики Рубио отново е тук, а ако Минесота не печели често, то поне ще е забавен за гледане.
На хартия Денвър също притежава добър отбор, който може да се намърда сред челниците. Тау Лоусън, Арън Афлало и Кенет Фарийд са силни, а се чака и завръщането на Данило Галинари след травмата. В тима има добри изпълнители, но Нъгетс отстъпват на останалите.
Юта отново изглежда най-слабият отбор в дивизията и то въпреки добрите резултати преди сезон. Тимът обаче е доста млад, но нямат много сериозни играчи, които да правят разликата. Такива до някаква степен са Гордън Хейуърд и Трей Бърк, но Джаз трябва да работят в перспектива, а не да се надяват на нещо сега.
Тагове: Оклахома Сити, Портланд, Минесота, Денвър, Юта



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































