Груев изведе Жан Плод до първа победа в НАЛБ

30-11-2014 14:04

Тимът спечели дербито на дъното в своята група

Жан Плод спечели първа победа за този сезон в НАЛБ. Воденият от ръководителя на сайт номер едно за баскетбол у нас BGbasket.com Любо Нешев отбор срещна София Хоукс в аутсайдерско дерби и взе успеха след резултат 70-62. Преди този мач и двата тима нямаха победа, но "ястребите" останаха последни в група А.

Жан Плод тръгна концентрирано и след серия от 17-0 за край на първата част дръпна с такава разлика. През втората Хоукс свалиха до 10, но тогава Владимир Груев (брат на гарда на Лукойл Академик - Александър Груев) вкара две важни тройки, които спряха устрема на съперника. Разликата след паузата наближи и 30 точки, а след 30 минути бе 23. Това сякаш отпусна състезателите на Жан Плод и съперника започна да намалява, но третата тройка на Груев, отново във важен момент, тотално пречупи Хоукс.

Най-резултатен за победителите бе Никола Михайлов с 14 точки, а той добави и 8 борби. Валентин Цветков също се включи добре с 13 и 8, а Веселин Христов добави 12 точки.

За Хоукс най-силен бе Георги Попов с 22 точки и 8 борби, а Боян Георгиев добави 11 и 9.