Александър Тодоров: Фаворит за Купата е този, който купува чужденци всяка седмица
Балкан победи Рилски спортист като гост в последния кръг преди турнира за Купата на България. Ботевградчани се наложиха над Рилецо със 88-83, след като водеха убедително през целия мач. Накрая разликата бе стопена, но домакините не успяха да обърнат. Тимът на Росен Барчовски остава на четвърто място с актив 10-6, а ботевградчани са втори с 12 успеха и 4 поражения.
Ето какво каза след срещата старши-треньорът на Балкан Александър Тодоров:
„Непотребна паника при положение, че това не беше мач на живот и смърт. Знаехме, че дори с поражение, приключваме втори в класирането до момента. Постоянно имахме двуцифен актив, а накрая паникьосани отигравания, загубени топки, аутове. Вукота Павич допусна няколко грешки, които не ми харесаха изобщо. Харесва ми какво се получи във временното класиране до момента. Имаме две победи повече от Самоков, една от Левски. Мисля, че след края на Лукойл и Варна, ще имаме три повече от Варна, а да се наваксат три победи в осем кръга, мисля, че е невъзможно. Борбата за второта място е между нас и Левски.
За Купата ще подходим, както към всеки един друг мач. Първо ще палим свещи Лукойл Академик да не ни се падне на полуфинал. След това ще се молим да ни се падне по-лек отбор на четвъртфинал. След това да минем полуфинал, а на финал, каквото даде Господ.
Фаворит за турнира е този отбор, който докарва по един чужденец всяка седмица.“, завърши Ацо Тодоров.
_________________
Вижте какво се случва в света около нас с FBR.BG
Заповядайте в онлайн спортен магазин SportForMe
Харесайте BGbasket.com във Фейсбук
Тагове: Александър Тодорв, Балкан, НБЛ - мъже



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































