Ясни са групите за турнира за купата на НАЛБ

31-05-2015 10:57

Снощи се проведе техническата конференция за турнира за купата на Националната аматьорска лига по баскетбол за сезон 2014/2015. След нея стана ясен жребият и разпределението на отборите по групи.

Отборите, които ще участват в турнира, все пак са 22, тъй като един се записа малко след крайния срок, когато беше публикувана тази статия. От тези 22 тима 9 отбора не участваха в първенството на НАЛБ за същия сезон. Жребият е дирижиран, като трите полуфиналиста за първенството (Брикс, Олд Таймърс и София Суперсоникс) бяха поставени в първа урна. Като водач на група беше поставен и отборът на Кучетата от Младост, който е най-добре класирал се между пето и осмо място. Във втора урна бяха поставени Политехника, Норт Уест, Спортни Настилки-Зуум Дизайн и Рапидо, а в трета – София Лайънс, София Булс, Еър Фреш и Джедай Мастърс. Единствено отборът на София Хоукс не беше поставен от всички участници в първенството, тъй като това е тринадесетият отбор според класирането в първенството. „Ястребите“, както и новите 9 отбора, бяха изтеглени от последната урна на абсолютно случаен принцип.