North West спечели Купата на НАЛБ

20-07-2015 19:01

North West спечели Купата на НАЛБ, с което сложи край на сезон 2014/2015 в аматьорската лига. В оспорван и интересен финал северозападняците надиграха шампиона на лигата Брикс с 63-60 и зарадваха голяма част от залата, която ги подкрепяше.

Двубоят вървеше кош за кош от началото до края, като единствено на два пъти Брикк повеждаше с малко повече, но North West бързо се връщаше. Така се стигна до момента, в която двубоят трябваше да се решава в края. При оставащи по-малко от две минути Петров вкара кош за North West, но минута по-късно Ивайло Константинов отбеляза тройка и даде аванс от точка на Брикс. Впоследствие обаче Калоян Николов наказа съперника с кош, а стрелбата на Константинов бе блокирана. Така реално три секунди преди края двубоят бе решен, а Минев само оформи крайния резултат.

С по 19 точки най-резултатни за победителите бяха Емил Петров и Калоян Николов, който имаше и 7 борби, 5 отнети топки и 4 асистенции.

За загубилите с 19 точки, 8 борби и 6 асистенции бе Ивайло Константинов, а Филип Сребров добави 11 точки.