Бургаските орли спечелиха юбилеен турнир за ветерани

07-09-2015 12:03

През уикенда в столичната зала „Триадица” се проведе десети юбилеен баскетболен турнир за ветерани, посветен на 130 годишнината от Съединението на България. В надпреварата участваха отбори от градовете София и Бургас: Динозаврите, Бургаските орли, Бозоните и Колосите от София.

Срещите преминаха много оспорвано и с висок емоционален заряд, но в същото време в приятелска атмосфера.

Победител за пореден път стана отборът на Бургаските орли, който след  като изоставаше с 12 точки преди последната част успя да спечели с минимална разлика финалния двубой с Колосите от София със 70-64

В борбата за третото място отборът на Бозоните след изключително драматичен обрат и кош в последната секунда победи ветераните от Динозаврите с 55-54.

На всички участници бяха раздадени сувенири за спомен от турнира.

Следващият турнир ще се проведе на 10 и 11 октомври в град Стара Загора по случай 70 години баскетбол в града.