Започна Eвропейска седмица на спорта в Стара Загора
Започна европейска седмица на спорта в Стара Загора. Тя бе открира от Министъра на младежта и спорта Красен Кралев и ще продължи от 14-20 септември. Мероприятието се провежда за първи път и е по инициатива на Европейската комисия.
„Раздвижете града, родителите, приятелите си!“. С тези думи министърът на спорта даде началото на събитието. Обединени от инициативата Be Active (Бъди Активен), мото на Европейската спортна седмица (14-20 септември), различни демострации направиха спортните клубове от града. В инициативата ще се включат деца, спортуващи баскетбол, борба, художествена гиманстика, волейбол, спортни танци, джудо, самбо, фехтовка и други.
„Щастлив съм, че може да поставим началото заедно. Организирането на тази прекрасна инициатива цели все повече млади хора да влязат в залите, да ползват игрищата, защото, когато човек спортува, той се изгражда“, пък заяви кметът Живко Тодоров. Той допълни още, че Община Стара Загора работи в екип с Министерството на спорта за създаването на нова многофункционална спортна зала, която да помогне на града да бъде домакин на още по-големи събития като Европейски и Световни първенства.
Харесайте BGbasket.com във Facebook
Следвайте BGbasket.com в Instagram
Абонирате за канала ни в 
Тагове: Стара Загора



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































