24 от най-добрите юноши до 18 години ще участват в Мача на Звездите на ФИБА
ФИБА обяви списък от 24 от най-добрите европейски състезатели родени след 1997 година, които ще вземат участие в четвъртото издание на Мача на Звездите за юноши до 18 години.
Мачът ще се играе в петък (18 септември) от 15.00 часа на Стад "Пиер Мороа", който е и мястото на провеждане на мачовете от финалната фаза на Евробаскет 2015.
Треньори на двата състава ще бъдат най-добрите завършили курса на ФИБА Европа тази година, като наставник на такъв мач беше и Людмил Хаджисотиров.
Играчите са избрани от екип на ФИБА, който ги е наблюдавал по време на Европейското за юноши до 18 години и Световното за 19-годишни. Петимата най-добри на първенството за 18-годишни в дивизия В, както и Най-полезният играч от дивизия С също са поканени. Сред зрителите пък ще бъде и президентът на БФБ Георги Глушков, който ще пристигне в Лил за финалите на шампионата.
Ето и списъкът с 24 състезатели за двубоя:
Йомер Утку Ал (Турция)
Тамир Блат (Израел)
Йон Брьондмарк (Швеция)
Огнен Чарапич (Черна гора)
Василеос Хараламбопулос (Гърция)
Серхи Гарсия (Испания)
Стефан Гомбо (Франция)
Жонатан Жан (Франция)
Вернерс Кохс (Латвия)
Андрей Лопатин (Русия)
Хабиер Лопес-Аростеги (Испания)
Ваня Маринкович (Сърбия)
Блаж Мешичек (Словения)
Костя Мушиди (Германия)
Франк Нтиликина (Франция)
Ендар Поладханлъ (Азербайджан)
Симон Пурсъл (Чехия)
Бориша Симанич (Сърбия)
Тобиас Сьоберг (Швеция)
Леонардо Тоте (Италия)
Йомер Юрцевен (Турция)
Анте Жижич (Хърватия)
Ивица Зубац (Хърватия)
Харесайте BGbasket.com във Facebook
Следвайте BGbasket.com в Instagram
Абонирате за канала ни в 



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































