Джазмин Пъркинс е най-полезна в третия кръг при жените
Джазмин Пъркинс от Хасково 2012 е най-полезната баскетболистка на изминалия трети кръг от държавното първенство за жени. Тя записа 24 точки, 10 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки. Тя стреля за две точки при успеваемост 82% - 9/11, а коефициентът й в класацията на BGbasket.com е 28.
Второто място заема Йелена Йованович от Нефтохимик 2010. Нейните 24 точки, 5 борби и 4 асистенции й донесоха полезност от 27 в кръга.
Следващите три баскетболистки в Топ 5 са с еднакъв коефициент – 22. Ана-Мария Коляндрова от Септември 97 стигна до него с 14 точки, 13 борби и 3 асистенции, Мария Светославова от НСА – с 14 точки, 15 борби и 3 отнети топки, а Габриела Костова от Нефтохимик 2010 – с 13 точки и 12 борби.
Най-добра резерва в третия кръг е Зорница Найденова от Берое Стара Загора. За 14 минути на терена тя записа 10 точки и 6 борби, а полезността й е 10.
Мея Тирера от Хасково 2012 е първа по резултатност с 26 точки, а след нея с по 24 са Джазмин Пъркинс и Йелена Йованович.
Лидер по борби с 15 е Мария Светославова. 13 има Ана-Мария Коляндрова, а по 12 – Анелия Димова от Септември 97 и Габриела Костова.
Ивона Илиева от Септември 97 и Зорница Костова от Дунав 8806 са първи по асистенции с по 7, а 6 записа Тамара Баич от Нефтохимик 2010.
Ивона Илиева оглавява и класацията по отнети топки с 5, а 4 има Мария-Магдалена Коляндрова от Септември 97.
Лидери по блокове с по 2 са Анелия Димова, Радостина Рашева от НСА и Милена Томова от Берое Стара Загора.
ТОП 10 НА 3-тия КРЪГ ОТ ДП-ЖЕНИ
ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ДП-ЖЕНИ, СЕЗОН 2015/2016
Харесайте BGbasket.com във Facebook
Следвайте BGbasket.com в Instagram
Абонирате за канала ни в 
Тагове: MVP в ДП - жени, Джазмин Пъркинс



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































