Септември 97 не даде шанс на Левски 2014

09-03-2016 14:47

Септември 97 постигна първа победа във втората тройка на Държавното първенство при жените. В мач от 2-и кръг тимът на Александър Апостолов надигра убедително като домакин Левски 2014 със 75-64, след като водеше през целия двубой. Тимът на "сините" се събуди едва в последната част,но не успя да доведе двубоя до обрат. Така до момента в класирането Септември е с победа и загуба, а тимът на Таня Гатева е с една загуба но и мач по-малко, тъй като всеки кръг по един отбор трябва да почивка. В следващия кръг на 13-и март в неделя „сините“ приемат в зала „Универсиада“ НСА, а Септември почива.

Септември 97 започна много силно двубоя и още след първата част поведе с 16 точки. Във втората те продължиха да контролират темпото на терена и на почивката вдигнаха преднина до 25 точки. Двата отбора изиграха най-равностойна трета четвърт, но разликата бе вече доста голяма близо до 30 точки. В последната част Септември 97 допусна изключително много грешки. Левски се възползва, започвайки с 14-4 и стопи значително изоставането до 11 точки, но до обрат не се стигна.

Тимът на домакините доминираше сериозно под коша като овладя цели 22 борби повече - 51 срещу 29. Въпреки успеха Септември допусна цели 38 грешки, от които Левски отбеляа 36 точки,а "сините" допуснаха 22.

Александра Петрова бе над всички за успеха на Септември 97 с 21 точки и 6 борби. Анелия Димова отбеляза 18, а 14 имаше Мария-Магдалена Коляндрова.

За „сините“ с двуцифрен точков актив от 20 точки, 6 откраднати и 5 борби бе Петя Бояджиева, която извърши и 8 грешки и Антония Филипова, която се включи с 11 точки и 7 борби.