България ще има първенство по баскетбол за хора в колички


България ще има първенство по баскетбол за хора в колички
(сн. lap.bg)
22-03-2016 19:35

Днес на заседанието си УС на БФБ прие наредба за първото първенство на България за баскетбол за хора в инвалидни колички. Бяха насрочени и три турнира за тази година – през май, юни и октомври. Те ще се проведат във Варна, София и Бургас.

 

Ето какво каза президентът на БФБ Георги Глушков по въпроса: „Поръчали сме колички по мярка. Те са като обувките – трябва да бъдат специфични. Надяваме се да пристигнат до средата на април. Аз съм много щастлив, защото от доста години се опитваме в тази област. Имахме един отбор, след това станаха два, а сега три. Предвидили сме пари и за колички за четвърти отбор.

 

Нашите зали – „Триадица”, тази на стадион „Васил Левски”, както и залите във Варна, са предвидени за такива състезания и те спокойно могат да се провеждат там. Ще дойдат специалисти от ФИБА, които да проведат специално обучение на съдиите. Във всеки град, в който има такива отбори, трябва да има поне двама съдии, които да могат да обслужват срещите. Ще се радваме да проведем първенство с истински състезателни колички.”

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи